Szanowni Państwo!

Niniejsza strona pomocy nie jest już aktualizowana. Nowa strona pomocy, uaktualniana na bieżąco przez obecnego operatora systemu, znajduje się tutaj.

Użytkownik, który zapomniał hasła do systemu PBN, może w prosty sposób wygenerować nowe hasło. Nowe hasło jest hasłem tzw. pierwszego logowania. Po jego utworzeniu, należy zmienić hasło na takie, które będzie znane tylko i wyłącznie Użytkownikowi. Celem wygenerowania nowego hasła do konta, należy podjąć następujące działania:

1.    Należy kliknąć na przycisk "Zaloguj" znajdujący się w prawym górnym rogu strony systemu PBN https://pbn.nauka.gov.pl/.

2.    Po wyświetleniu się strony logowania, należy kliknąć na link "Nie pamiętam hasła", znajdujący się w polu "Zaloguj używając konta PBN".

3.    Następnie należy wpisać adres e-mail (login) użyty przy zakładaniu konta i kliknąć na przycisk "Generuj".

4.    Na podany adres e-mail zostanie wysłana wiadomość potwierdzająca zamiar wygenerowania nowego hasła. Należy kliknąć na znajdujący się w niej link potwierdzający.
5.    Po kliknięciu na link potwierdzający, na ten sam adres e-mail zostanie wysłana wiadomość zawierająca nowe hasło.

Ważne:

Po zalogowaniu do konta PBN wskazana jest zmiana wygenerowanego hasło na nowe, znane tylko Użytkownikowi. Instrukcja zmiany hasła znajduje się tutaj.

Instrukcję można pobrać w formacie PDF.